Materiál:
Titan patří k nejtvrdším kovům. Má typicky šedo-ocelovou barvu. Jedná se o hypoalergenní kov, tedy takový, který nezpůsobuje žádné negativní reakce organismu. Proto titanové šperky, zvláště pak naušnice či piercing jsou vhodné pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Při první aplikaci piercingu nebo propíchnutí ucha je rozhodně vhodné zvolit titan. Titanové šperky jsou odolnější vůči mechanickému poškození.

Trendy:
Před několika lety, těsně po boomu ocelových šperků se na trh začaly dostávat šperky vyrobené z titanu. Měly a doposud mají vyšší cenu než srovnatelné ocelové alternativy proto se jim masivní obliby nedostalo. Zachovaly si však klientelu právě díky svým vlastnostem nealergického kovu. Kolem roku 2000 si u nás i v jiných státech Evropy oblibu získala značka Boccia, která vyrábí luxusní titanové šperky netradičních designů. Titanové prsteny se velmi často používají jako prsteny snubní.

Praktické informace – údržba:
Údržba titanových šperků je stejná jako u šperků ocelových, tzn. postačí leštící hadřík a při hrubých nečistotách použití tekoucí vody a doleštění jemnou látkou. Samozřejmě platí i zde opatrnost při zasazení kamenů do daného šperku – zbytečně nenamáčet a lépe se i vyvarovat koupání v moři – slané vodě. Výjimkou jsou piercingy s jedním kamínkem – tedy klasické banánky – ty jsou na koupání přizpůsobeny. Opatrnosti při mytí a koupání je dbát jistě u osazení mnohočetnými kamínky – např., titanové Swarovski piercingy.

Na co si dát pozor:
Titan není drahý kov a tak titanové šperky nespadají pod kontrolu puncovního úřadu. Puncovní úřad nekontroluje pravost slitiny, ze které jsou šperky vyrobeny. Proto je vhodné při nákupu dbát na důvěryhodnost obchodníka, u kterého nakupujete.