Mr. Chooser je také velmi dobrý spisovatel, takže pro Vás sepsal důležité informace o špercích - trendy, praktické informace jako třeba, jak čistit šperky, jak je měřit, jak vybrat správnou velikost, na co si dát pozor - to všechno pro Vás náš Mr.Chooser srozumitelně sepsal do jednotlivých kapitol - viz. níže.

Nejoblíbenější šperky

Specializujeme se na módní značkové šperky. Mezi nejoblíbenější kovy pro výrobu šperků patří šperky z chirurgické oceli. Chirurgická ocel se stala za posledních pár let jedním z nejoblíbenějších druhů kovů pro výrobu všech druhů šperků. Ne vždy se však můžete setkat se šperky vysoké kvality a dnešní nabídka v obchodech mnohdy připomíná pouťové prstýnky.

Celý článek...

Diamanty, šperky s brilianty.

Briliant - vybroušený diamant do specifického tvaru.
Diamant - minerál, vznikající při vysokých teplotách a tlaku a díky sopečným činnostem se dostávají na zemský povrch. Chemicky se jedná o čistý uhlík. Diamant vyniká svou tvrdostí a odpradávna přitahuje pozornost lidí.

Celý článek...

Kožené šperky - informace.

Nejčastěji se pro výrobu šperků z kůže používá kůže hovězí. Jedná se o zcela nealergický přírodní materiál, který je příjemný na nošení. Kožené řemínky na hodinky a náramky jsou tradičním artiklem, který si oblíbila značná část obyvatelstva nejen pro svůj design, ale také pro funkčnost. Velmi časté jsou také kožené tkaničky, na které se věší přívěsky. Tento materiál pronikl i do samotných přívěsků a často se setkáváme i prsteny, které jsou zdobené kůží.

Celý článek...

Ocelové šperky - informace.

Chirurgická ocel 316L, ze které je vyrobena většina ocelových šperků se řadí mezi kovy, které nezpůsobují žádné případné nechtěné alergické reakce, jako je tomu např., u bižuterie obsahující vysoký podíl niklu, či niklových solí.

Celý článek...

Zlaté šperky - informace.

Všechny zlaté šperky, převyšující váhu čistého zlata nad 0,5g, prodávané na území ČR, musí být označeny státním puncem. Toto označování provádí příslušný puncovní úřad dané země.
Punc je vlastně informační označení pro zákazníka, které udává ryzost daného šperku.

Celý článek...

Stříbrné šperky - informace.

Stříbro je drahý kov, a proto výroba stříbrných šperků spadá pod kontrolu puncovních úřadů dané země.
Stříbrné šperky o hmotnosti vyšší než 3g musí být opatřeny puncem. Puncem opatřuje každý šperk prodáváný na našem území Puncovní úřad ČR Punc je symbol, který určuje ryzost slitiny, ze které je šperk vyroben.

Celý článek...

Titanové šperky - informace.

Titan patří k nejtvrdším kovům. Má typicky šedo-ocelovou barvu. Jedná se o hypoalergenní kov, tedy takový, který nezpůsobuje žádné negativní reakce organismu. Proto titanové šperky, zvláště pak naušnice či piercing jsou vhodné pro osoby se zvýšenou citlivostí na kovy. Při první aplikaci piercingu nebo propíchnutí ucha je rozhodně vhodné zvolit titan.

Celý článek...

Wolframové šperky - informace

Wolfram je jednoznačně nejtvrdší kov, z něhož jsou sériově šperky vyráběny. Proto wolframové šperky mají vysokou odolnost proti poškození a tím pádem dlouhou životnost.

Celý článek...

Swarovski® - označování šperků s krystaly Swarovski®

Swarovski je pojem, který je ve šperkařství velmi často používán. Přesto zůstává pro většinu lidí ne přesně vysvětleným pojmem. Na konci 19. století si Daniel Swarovski, původem Čech, nechal patentovat unikátní systém broušení horského křišťálu, který se používá při opracování dodnes. Dříve se pro Swarovski šperky používal horský křišťál – tedy minerál přírodního původu. To však pouze do doby, kdy se začal křišťál vyrábět ze skla – tedy synteticky.

Celý článek...

Bioplastové šperky - informace

Bioplast je obvykle vyroben z přírodních materiálů rostlinného původu jako jsou např. kukuřičný nebo bramborový škrob. Často se však s ohledem na stálost přidávají i nezávadné ropné deriváty, které se používají např. v potravinářství. Bioplast je odolný materiál, který nevyvolává negativní odezvy organismu.

Celý článek...

Jak se měří šperky

Chcete zvolit správnou velikost Vámi vybraného šperku? Zjistěte jak se měří šperky. Obvod a šíře prstenů, délky řetízků a náramků. Zvolte takový šperk, který Vám "sedne" a nebo jak obdarovat, aniž bychom znali jeho velikost.

Celý článek...

Piercing - vhodné materiály. Měření piercingů.

Piercing je velmi specifický šperk – prochází citlivými body na těle a ve srovnání např. s běžnými náušnicemi do ucha má jeho dřík(tyčku – část procházející tělem) o dost větší tloušťku. Proto je velmi důležité dbát na správný výběr materiálu, ze které je piercing vyroben.

Celý článek...

Prsteny - materiál, velikosti, trendy.

Nevíte jak zvolit správnou velikost prstenu? Nevíte si rady s výběrem správného kovu? Víte jak obdarovat někoho prstenem tak, aby mu velikost padla? Čtěte dál a dozvíte se nejen jak se měří prsteny a jaký kov je nejvhodnější, ale také jaké jsou trendy na trhu s prsteny.

Celý článek...