Obvod prstenu se obvykle udává v milimetrech a značí vnitřní obvod prstenu. je to ve své podstatě obvod prstu, na němž chcete prstýnek nosit.

Jak zvolit správnou velikost?
Nejpřesnější volbu obvodu prstenu je navštívit kamenné klenotnictví a nechat si prst změřit klenotnickými kroužky. Velikost, kterou vám v klenotnictví sdělí je přesně ta, kterou můžete s jistotou zvolit při výběru. Nemáte-li možnost si nechat změřit prst pomocí kroužků, máte druhou, relativně přesnou variantu - změřit průměr jiného prstenu, který nosíte - položte prsten na podložku a změřte rozměr od jednoho k druhému vnitřnímu okraji. Vyjde vám kupříkladu 18mm. Tento údaj vynásobte 3.14x a vyjde vám kýžený obvod - v našem případě 56.5mm, tudíž zvolte 56 nebo 57mm. Obvykle platí, že +/- jedna velikost nehraje roli - prst se stejně během dne lehce rozšiřuje (obzvláště v létě).
Další metodou, avšak dost nepřesnou, je ustřihnout proužek papíru v šíři prstenu a ten pak kolem prstu obtočit - měl by být na těsno, ale neutahovat. Místo, kde se papírek spojí, si zaškrtněte a pak změřte délku tohoto papírku - vyjde vám jeho obvod.
Doporučení: Prsteny širší než 6mm si vždy kupujte o jednu velikost větší než rozměr, který vám udává klenotnický kroužek.

Délka řetízku: U řetízků to tak složité není. Většinou rozlišujeme pouze dámské a pánské velikosti. Obvyklé pánské jsou 50 - 55cm, dámské 40 - 45cm.
Doporučení: při výběru řetízku, na který chcete zavěsit nějaký z přívěsků, dbejte na to, aby šíře řetízku nebyla větší než průměr očka přívěsku.

Délka náramků:
Dámské náramky jsou v rozmezí 16 - 21 cm. Nejfrekventovanější délka je 18cm.
Pro pány platí obvyklé velikosti mezi 19 a 23 cm. Nejobvyklejší je 21cm.