no killing cow Přejeme Vám krásný den,
Působíme na trhu se šperky od roku 2001.
Za dobu našeho působení jsme obsloužili kolem 100.tisíc zákazníků.
Psali o nás zahraniční periodika – např. časopis Time.
Dosáhli jsme díky přízni našich klientů úspěchu, který můžeme měřit obratem, kterému bude jen těžko někdo konkurovat v oblasti prodeje šperků přes internet.
Možná právě proto i vnímáme, že situace na trzích Evropy a Spojených států není příliš růžová. Konkurenční boj přiostřuje a snižuje se etické chování mezi obchodníky. Jen v zájmu zisku.
Zisk je primárním cílem každého obchodníka.

Jenže dělat lidově řečeno něco „jen pro prachy“ v době, která vyžaduje plnou zodpovědnost za vliv jednání celé společnosti, prostě nelze.
A i když žádná firma nemá v dnešní době „na růžích ustláno“, zhodnotili jsme přínos našich e-shopů pro společnost a rozhodli se pro jeden zásadní krok:

Vyřazujeme z naší nabídky kožené šperky a módní doplňky.

Z obchodního hlediska nám tento krok sníží naše výnosy.
Přinese nám konkurenční nevýhodu.
Kůže se používá pro výrobu náramků, šperkovnic, pásků na hodinky. Tyto produkty mají významý podíl na našich tržbách. V řádu několika milionů korun za posledních 5 let.

Přesto nadále nechceme a nemůžeme být součástí řetězce, který používá produkty vyrobené ze zvířat. Zvláště pak pro šperky, které jsou „pouze“ ozdobou člověka.

Zvířata(krávy a prasata) kvůli této lidské potřebě žijí ve velmi nelidských podmínkách.
O humánním usmrcování(dá-li se usmrcení vůbec provést „humánně“) si také můžeme nechat zdát.

Nesouhlasíme s tímto mechanismem a nechceme jej podporovat. Nemůžeme se vymlouvat na to, že za nelidský přístup ke zvířatům nemůžeme. Jsme spolu-zodpovědní za utváření tohoto systému, stejně jako lidé, kteří od nás kožené šperky a doplňky kupovali.

A proto se zříkáme dalšího prodeje takových produktů.

Někdo by mohl namítnout, že přijde někdo jiný, kdo bude prodávat kožené produkty.
Souhlasíme.
Ale my to nebudeme. Jsme primárně zodpovědní za své jednání.

Chceme svým dílem přispět ke změně, která přinese vyšší zodpovědnost lidské společnosti za své jednání. Na druhé straně nám nepřijde logické vyhodit ostentativně již vyrobené kožešiny, kožené hodinky, opasky nebo boty, do popelnice. Nechceme však být dále spolu-zodpovědní za další nesmyslné zabíjení.
Proto s velkým respektem a úctou ke zvířatům, která už byla zabita doprodáme poslední skladové kusy šperků, hodinek či kabelek a nadále nebudeme tento systém zabíjení zvířat podporovat.

Vidíme kolem sebe mnoho lidí, kteří chápou, že chceme-li udržet naši Planetu a přírodu, které jsme součástí v chodu i nadále, musíme změnit přístup. Cítíme to stejně.

Zříkáme se proto zisku, který by nám kožené produkty přinesly v zájmu celku, který nás přesahuje.

Těm zákazníkům, kteří u nás nakupovali kožené šperky se omlouvat nechceme.
Věříme, že děláme správně.
A věříme také v to dobré v lidech – věříme a podporujeme tímto krokem vyšší osobní zodpovědnost a schopnost vidět souvislosti vlastního jednání.

Cítíte-li, že vyjadřujeme podobný směr jako vy, podpořte nás.
Nákupem šperků(stále zůstalo dost materiálů, které nenesou zátěž krutosti na zvířatech) nebo přírodní kosmetiky či ekologické drogerie. Nebo jen šířením myšlenky vyšší zodpovědnosti za naše vlastní chování.

Chcete-li se sami přesvědčit o logice našich důvodů můžete se podívat např. na film The Earthlings(verze s českými titulky), který problematiku přístupu lidí ke zvířatům ukazuje v syrově reálné podobě. Většina lidí tento dokument nedokáže shlédnout celý. V takovém případě se můžete podívat pouze na šestou kapitolu pojednávající o zpracování kůží.

Děkujeme a přejeme Vám krásný den
Tým Piercing-Sperky.cz