Jak poznat Swarovski šperky

prsten ptáček Swarovski prsten pták Swarovski

Pojem Swarovski je jedním z nejvíce používáných termínů ve šperkařském průmyslu. Všichni jej máme spojený s brilancí, leskem a perfektním třpytem krystalů.
Díky všeobecnému používání a známosti pojmu Swarovski se někdy stává zákazník zmatený v tom, co je a co není Swarovski. Upřesněme si proto termíny používání pojmu Swarovski.

Primárně bychom měli vědět, že z dílny Swarovski pocházejí především krystaly, které se do šperků umísťují.
Společnost Swarovski totiž krystaly, které jsou zpracovány technologií chráněnou patentem prodává dalším výrobcům šperků.

Ty pak do tyto kameny do svých šperků zakomponují.

Označení šperků schválených společností swarovskiDříve se takto vyráběné šperky označovaly logem Crystallized Swarovski. Můžete se setkat s tímto označením u starších kolekcí šperků. Takto označované šperky byly "zaknihovány"
To už aktuálné neplatí a výrobci používající krystaly Swarovski mohou používat označení Swarovski Elements.
Toto označení deklaruje, že šperk je vyroben s krystaly Swarovski.

Může se stát, že někteří prodejci vydávají za šperky Swarovski i šperky, které vůbec neobsahují krystaly této značky. Doporučujeme proto nakupovat šperky známých značek a u prověřených prodejců s tradicí.

Označení swarovski šperků - labuť.Šperky Swarovski - tedy ty, které jsou navrženy a celé zpracovány přímo touto společností se smí prodávat výhradně v prodejnách Swarovski. Jsou označeny symbolem bílé labuti a jsou kompletně výrobkem pocházejícím z dílny společnosti Swarovski.

18. Červenec 2012