Nejvhodnější materiál:
Pro výrobu prstenů se od pradávna využívali různé kovy a materiály. Za posledních několik stovek let se ustálilo zlato a stříbro na předních místech výroby. Moderní doba a nové technologie zpracování přinesly nové materiály do masové výroby a tím do oblíbenosti populace. Prsteny z chirugické oceli jsou tvrdé, odolné a nekorodují. Kvalitativně jsou na velmi vysoké úrovni, což spolu s přijatelnou cenou za ocel umožnilo výrobcům tyto prsteny masově rozšířit. Oblíbenost ocelových prstenů vzrostla navíc díky možnosti výroby masivních nebo designově velmi propracovaných prstenů, které by např., ze stříbra byly cenově nepřijatelné. Ocelové prsteny mají vysokou odolnost vůči mechanickému poškození. Stejně tak titanové nebo wolframové mají díky svým fyzikálním vlastnostem dlouhou životnost.

Dělení, velikosti:
Primární rozčlenění prstenů je na dámské a pánské. Ne, že bychom chtěli určovat jaký kdo má mít vkus a co má nosit, ale čistě rozměrové dispozice toto rozdělení určují.

Dámské velikosti výrobci obvykle udávají v rozmezí mezi 49mm a 63mm.
Neprodávanější rozmezí dámských prstenů je 53 – 57mm.

Pánské prsteny se pohybují ve velikostech 57 – 69mm. Nejfrekventovanější jsou v rozmezí 61 – 65mm.

Šíře prstenů se udává v milimetrech a pohybuje se v rozmezí od 2mm do 15mm.

Trendy
Za posledních několik let prožívá trh s prsteny velmi dynamický vzestup. Široká škála typů a různých materiálů rozšířila řady klientů. Největší přízeň si u zákazníků získali ocelové prsteny a to především díky svému lesku, přijatelné ceně, různorodým designům , vysoké kvalitě a odolnosti.

Na co dát pozor
Je nutné znát velikost prstu – prstenu, který chcete koupit. Máte-li prsten jako dárek a nejste si jistí velikostí, je možnost, použít jiný prsten, který obdarovaná osoba nosí, změřit jeho vnitřní průměr na a tuto hodnotu vynásobit 3.14x. Př., naměříte-li 18mm, vynásobíte 3.14x = 56.5, zvolíte nejbližší možný obvod, tedy v tomto případě 56 nebo 57mm.
U prstenů širších než 5mm, vždy zvolte o jednu velikost větší prsten.